Завантажити сьогоднішній матеріал файлом можна тут.
В попередньому уроці ми трішки почали розглядати тему типів даних, а в цьому детальніше розповім про «найпопулярніші» з них та деякі їх методи.
Тип даних — це деякий клас об`єктів даних разом з набором методів для створення і роботи з ними і діапазоном допустимих значень.
Ієрархія класів Ruby:
Давайте подивимося як зрозуміти з яким ми класом взагалі працюємо і який є суперклас(якщо він є):
String (рядок) — послідовністю символів, обмежених з обох боків або подвійними лапками, або апострофами. В Ruby для опису рядків і роботи з ними використовують напрацювання мови Perl. Це дає такі можливості:
Інтерполяція string-ів дозволяє комбінувати рядки разом:
Деякі люди не знають, що всередині інтерполяції можна мати реальний код:
Ruby викликає метод to_s у блоці інтерполяції string-a, це повідомляє об’єкту перетворити себе на string.
Ви також можете використовувати length, замість size, він робить те саме.
Або навіть краще використовувати метод empty?
Оскільки порівняння string-ів чутливе до регістру, тому вам потрібно переконатися, що два string-а, які ви порівнюєте, мають однаковий регістр.
Звичайний спосіб зробити це — зробити обидві сторони рівняння меншими (downcase) чи верхніми (upcase).
Якщо ви хочете видалити пробіли лише з одного боку (ліворуч/праворуч), замість цього можна використати методи lstrip та rstrip.
За умовчанням split використовуватиме пробіл як символ роздільника, але ви можете передати аргумент у цей метод, щоб вказати інший роздільник.
Ось як ви можете розділити список значень, розділених комами:
Також можна передати аргумент для об’єднання, цей аргумент є роздільником символів.
Якщо ви хочете перетворити string на кшталт "49" на ціле число 49, ви можете скористатися методом to_i
Зауважте, що якщо ви спробуєте це з string-ом, який не містить чисел, ви отримаєте 0.
Якщо ви хочете замінити текст у string, скористайтеся методом gsub.
Замінимо слово «dogs» на «cats»:
Хочете знати, чи string складається лише з цілих чисел?
Цей код використовує регулярний вираз, дозвольте мені перекласти його для вас:
«З початку рядка (\A) перевірте, чи є додаткове тире (-?, для від’ємних чисел), потім переконайтеся, що там є числа (\d+) і більше нічого до кінця рядка (\Z)."
У Ruby числа використовуються для регулярних обчислень, як і в усіх мовах програмування. Коротше кажучи, усі типи числових даних зібрані в класі типу даних "Numeric"(числовий). І він має кілька підкласів під собою.
Клас «Numeric» має такі підкласи:
Numeric:
Ruby 2.4 об’єднав Fixnum і Bignum в один і той самий клас (Integer), але за лаштунками вони все ще працюють так само. Ruby автоматично перемикається з одного типу на інший, без зміни класу.
Для початкового навчання нам буде достатньо розглянути лише integer та float та їх методи, які вам можуть згодитися в ближчому майбутньому, тому не вартує сильно приділяти увагу всім цим підкласам.
Як і в математиці, цілі числа в комп’ютерному програмуванні – це цілі числа, які можуть бути додатними, від’ємними або 0 (…, -1, 0, 1, …).
Ви можете вивести ціле число так:
Ви також можете зберегти ціле число у зміну, а потім вивести значення, посилаючись на цю змінну:
Ви також можете виконувати математичні обчислення з цілими числами. Наприклад, ви можете обчислити суму двох чисел і вивести результат:
Float або число з плаваючою комою представляє дійсне число. Дійсні числа можуть бути як раціональними, так й ірраціональними; числа, які містять дробову частину, наприклад 9,0 або -116,42. Іншими словами, число з плаваючою точкою в програмі Ruby — це число, яке містить десяткову кому.
Ви можете вивести числа з плаваючою точкою в Ruby так само, як це було з цілими числами:
Ви також можете оголосити змінну та призначити float:
І так само, як і з цілими числами, ви також можете виконувати математичні обчислення з Float в Ruby. І, якщо додати Float до Iteger в Ruby, ви отримаєте float:
Ruby «розглядатиме» будь-яке число, записане без десяткової коми, як Integer(ціле число, як 138), а будь-яке число, записане з десятковою комою, як Float(число з плаваючою комою, як 138.0).
Коли ми пишемо великі числа, ми зазвичай використовуємо коми, щоб їх було легше читати. Наприклад, ми напишемо 1 000 000 для «один мільйон». Ви не можете використовувати коми у своєму коді, але Ruby дозволяє використовувати символ підкреслення _, щоб зробити великі числа більш читабельними.
Підкреслення дають змогу писати більш читабельний код, якщо вам потрібно представити великі числа у ваших програмах.
P.S. Продовження згодом
Група в телеграмі: https://t.me/ruby4you
Автор курсу: Шкоропад Даниїл